Mikro job: Ako byť úspešní v tom, čo vás baví?

Mikro práca, inak nazývaná aj mikro job je koncept, vďaka ktorému si môžete privyrobiť aj popri zamestnaní, dôchodku, či materskej dovolenke. Je to možnosť ako robiť to, čo vás baví, v čase, ktorý vyhovuje vám a ešte si na tom aj čosi privyrobiť. Ako na to?

Zaregistrujte sa na webe

Na Slovensku existuje množstvo portálov, ktoré ponúkajú možnosť zaregistrovať sa a pracovať z domu. Sú to známejšie a teda hojne navštevované, ale aj menej známe stránky. Určite sa oplatí pozrieť napríklad na jaspravim.sk, taskit.sk, micropraca.eu, či microjob.sk. Ich princíp je spravidla rovnaký. Na portáli sa zaregistrujete, vytvoríte si inzerát s ponukou a čakáte, či sa vám ozve záujemca o vaše služby, prípadne produkty. Samozrejme, za to, že inzerujete svoje produkty alebo služby, si budete musieť zaplatiť. Väčšinou to funguje tak, že ak predáte produkt alebo službu, portál si stiahne istú províziu z vašich zarobených peňazí. Na druhej strane vám však poskytuje nielen priestor, kde sa môžete zviditeľniť, ale aj servis v podobe ochrany pred nepoctivým zákazníkom, možnosť zvýrazniť svoj inzerát a ďalšie doplnkové služby.

Čo robiť, aby ste vďaka mikro práci zarábali?

Treba povedať, že nie každému sa darí aj napriek tomu, že sa zaregistruje na niektorom z webou, ktoré ponúkajú možnosti pracovať z domu. Zákazníci jednoducho neprichádzajú. Čo teda robiť?

  1. Dobrý nápad. Ten je veľmi dôležitý. Skúste ponúknuť niečo, čo ľudí zaujíma. Čo potrebujú, prípadne je po tom práve veľký dopyt. Samozrejme, musíte v tom byť dobrí. A najlepšie je, ak dokážete ponúknuť čosi navyše a odlíšiť sa od množstva konkurencie.
  2. Kvalitný inzerát. Svoj profil, ale najmä inzerát vyplňte presvedčivo. Pochváľte sa, čo dokážete. Ale hovorte vždy pravdu! Niektoré z portálov mikro job-ov ponúkajú možnosť zvýraznenia, takzvaného topovania inzerátov. Máte tiež možnosť inzerát zdieľať aj na sociálnej sieti a tak zvýšiť jeho dosah.
  3. Presnosť. Ponúkanú službu alebo produkt dokonale opíšte. Nikto predsa nechce kupovať „mačku vo vreci“. Potenciálny klient musí vedieť, čo mu dokážete ponúknuť.
  4. Vytrvalosť. Ak sa vám spočiatku nedarí a nikto si od vás nič nekúpil, nezúfajte. Pridajte ďalší inzerát a skúste ho spracovať iným spôsobom.
  5. Spoľahlivosť a zodpovednosť. Ak sa vám podarí získať klienta, spravte všetko preto, aby bol spokojný. Dodržte, na čom ste sa dohodli. Pretože najmä pozitívne recenzie a skúsenosti predávajú!

Verte, že ak svoju prácu budete robiť zodpovedne, svojich stálych klientov si určite nájdete. A aj vám prinesie mikro job nejaké tie peniaze navyše.