Chcete si privyrobiť? Nájdite si mikro job!

Mikro job, respektíve mikro práca, je na Slovensku nový fenomén. Zatiaľ čo v zahraničí nie je tento systém práce novinkou, u nás sa, dá sa povedať, mikro práca stále len rozbieha. No už teraz je z čoho vyberať! Na rôznych portáloch, ktoré združujú záujemcov o mikro prácu a aj tých, ktorí ju ponúkajú, nájdete stovky zaujímavých inzerátov za vynikajúce ceny. Čo je to vlastne mikro job a ako sa pripojiť?

Čo je mikro práca

Myslíte si, že pracovať môžete len na plný úväzok, na dohodu, prípadne samostatne podnikať? Mýlite sa. Existujú aj ďalšie možnosti. A jednou z nich je mikro práca. O čo ide? Mikro práca je vlastne dočasná a príležitostná práca. Alebo ak chcete, ako hovorí aj jej názov, práca v malom rozsahu. V skutočnosti nejde o nič nové. Nový je iba pojem mikro práca, respektíve mikro job. Avšak ľudia si takto finančne vypomáhajú už dávno. V dnešnej dobe je takáto práca veľmi populárna a čoraz častejšie ju oceňujú aj veľké firmy. V snahe ušetriť na daniach, či na plate pre stálych zamestnancov, najímajú si ľudí na mikro prácu. Vyplatí sa to obom stranám!

Pre koho je mikro job vhodný?

Nezáleží na tom, či ste práve na materskej dovolenke, na dôchodku alebo v trvalom pracovnom pomere. Mikro práci sa môžete venovať aj popri zamestnaní, či v prípade, že ste nezamestnaní. Určite je nejaká oblasť, v ktorej ste dobrí. Či už je to venčenie psov, pletenie náramkov, písanie na počítači alebo preklady textov z cudzích jazykov. Samozrejme, možností sú tisíce. Ponúknuť môžete čokoľvek iné, a to či už z oblasti služieb alebo produktov. Ak sa na to cítite, máte dostatok voľného času, túžite po zárobku navyše a dokážete sa realizovať, mikro práca je určená aj pre vás.

Aké podmienky je nutné spĺňať, aby takáto práca nebola považovaná za podnikanie a aby ste nemuseli odvádzať dane? Podľa Zákona o dani z príjmu môžete dosiahnuť zárobok vo výške 500€ ročne, a ten nebude podliehať dani. Zároveň, ak ide o príležitostný príjem, nevznikne vám ani povinnosť voči Sociálnej poisťovni. Takže ako začať zarábať? Zaregistrujte sa na portáli, ktorý mikro prácu ponúka a môžete sa realizovať!